Yurt Başvuru Süreci
2019 – 2020 AKADEMİK YILI YURT BAŞVURULARI

YURT BAŞVURU SÜRECİ

2019 - 2020 Akademik Yılı yurt başvuruları 25 Temmuz - 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında ONLINE BAŞVURU FORMU​ doldurularak yapılacaktır.

Başvuru Adımları:
1. Yurt Başvuru Formu'na aşağıdaki link üzerinden MyŞehir kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek ulaşabilirsiniz.
2. Aynı odada kalmak istediğiniz arkadaşınız/arkadaşlarınız var ise onların öğrenci numaralarını başvuru ekranındaki ilgili bölümlere mutlaka girmelisiniz.
3. "Başvurumu Gerçekleştir" butonuna tıklayarak işleminizi kaydettiğinizden emin olmalısınız.
4. sehir.edu.tr uzantılı mail adresinize, başvuru işleminizin başarılı olduğuna dair bilgilendirme e-maili gönderilecektir.
5. Başvuru tarihleri boyunca, başvuru ekranına istediğiniz zaman tekrar ulaşabilir, başvurunuzda değişiklik yapabilir ya da başvurunuzu iptal edebilirsiniz.

Yurt başvurusu sırasında aynı odada kalmak üzere bir ya da iki arkadaş tercihinde bulunulabilir. Talebinizin dikkate alınabilmesi için oda arkadaşı tercihlerinin mutlaka karşılıklı olması gerekmektedir. Oda arkadaşı talepleri yurt yönetimi tarafından imkânlar oranında karşılanacaktır.

Yurt başvuruları 25 Ağustos 2019 Pazar günü saat 17:00’de sona erecek, bu tarihten sonra gelecek yurtta kalma talepleri, tüm yurt yerleştirmeleri yapıldıktan sonra ve boş kontenjan olması durumunda değerlendirilecektir.

YURT YERLEŞTİRMELERİ

Yurt yerleştirme sonuçları 29 Ağustos 2019 Perşembe saat 17:00’de "Yurtlar" web sayfasında ilan edilecektir.

Yurt yerleştirmeleri aşağıdaki öncelik sıralaması dikkate alınarak yapılmaktadır:
1. Tam Burslu öğrenciler (Yurt bursuna sahip olanlar)
2. Engelli Öğrenciler
3. Yurt dışı ikametli öğrenciler
4. Şehir dışı ikametli öğrenciler
5. Şehir içi ikametli öğrenciler (Bölgesel öncelik)
Şehir içi 1.Bölge: Bağcılar, Esenler, GOP, Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Başakşehir, Esenyurt, Küçükçekmece, Şile, Sultangazi
Şehir içi 2.Bölge: Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Güngören, Beykoz, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Kâğıthane, Şişli, Zeytinburnu, Sancaktepe, Sarıyer, Eyüp, Çekmeköy, Sultanbeyli
Şehir içi 3.Bölge: Adalar, Ataşehir, Maltepe, Pendik, Kartal, Tuzla, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar

Yurt yerleştirmeleri öğrencilerin MERNİS'te (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi) kayıtlı güncel adres (il/ilçe) bilgileri dikkate alınarak yapılacaktır. MERNİS adres bilgilerinin güncel olması öğrencilerin sorumluluğundadır. Adres değişikliği söz konusu ise başvuru öncesinde nüfus dairelerine başvurularak ikametgâh adresleri güncellenmelidir.

Yerleştirme sonucunda yurtta kalma hakkı elde eden öğrenciler, ödemelerini yapıp kesin kayıt için gerekli belgeleri yurt yönetimine teslim ederek, yurtların açılış tarihinden itibaren odalarına yerleşebilir.

Yurtlarımızda bulunan tüm odalar 3 kişiliktir.

Kesin kayıt sırasında yurt yönetimine teslim edilmesi gereken belgelerin her yıl yenilenmesi zorunludur.

YURT ÜCRET ÖDEMELERİ 

Yurt ücretleri ve ödeme koşulları ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Yurt oda ücretleri dönemlik olarak ödenecektir.

Duyurulacak tarihler içerisinde dönemlik yurt ödemesini yapmamış öğrencilerin yurt yerleştirmesi iptal edilir. Oda yerleştirmesi bu nedenle iptal edilen öğrencilerin (ilgili oda başka bir öğrenciye tahsis edileceğinden) yurt başvurusunu yeniden yapması gerekecektir.

2015 ve daha sonraki yıllar girişli tam burslu öğrencilerden sadece, yerleşme puanı ile ilgili programın puan türüne göre Türkiye genelinde ilk 5000 içinde yer alan öğrenciler yurt bursuna sahiptir.

Oda yerleştirmesi yapılan öğrencilerin kesin kayıtları, ücret ödeme dekontu ve diğer istenilen belgeleri yurt yönetimine elden teslim etmeleri ve yurt taahhütnamesini imzalamaları ile gerçekleşecektir.

Öğrencilerin yurtlara giriş ve yerleşimi 14 Eylül 2019 Cumartesi günü başlayacaktır. 


Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için:

Erkek Öğrenci Yurdu

444 4 034 / 9897-9855

erkekyurdu@sehir.edu.tr

Kız Öğrenci Yurdu

444 4 034 / 9879-9881

kizyurdu@sehir.edu.tr

 

 

yurtlar@sehir.edu.tr