Türkiye Ulusal Ajansından Hibe Desteği
15.07.2016
Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA107) Projesi'nde ŞEHİR’in Başarısı

​​

2016 yılı Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği faaliyeti kapsamında Şubat 2016 tarihi itibarıyla Türkiye Ulusal Ajansı’na sunulan 81 proje teklifi için değerlendirme süreci tamamlanmış olup, 81 başvuru içerisinden 21 üniversitenin yapmış olduğu başvuru, kalite değerlendirme kriterlerini sağlayarak Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiştir.

İstanbul Şehir Üniversitesi, kabul edilen 7 projesi ve kendisine tahsis edilen toplam 340.091 avro hibe miktarı ile başvurusu kabul edilen 21 üniversite arasında 4.sırada (sırasıyla ODTÜ, Anadolu Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden sonra), vakıf üniversiteleri arasında ise 1.sırada yer almıştır. Böylece İstanbul Şehir Üniversitesi, Ürdün'e ayrılmış olan toplam bütçenin %50'sini, Japonya'ya ayrılan toplam bütçenin %37'sini ve Meksika'ya ayrılan toplam bütçenin ise %58'ini almaya hak kazanmıştır.

İki yıl sürecek olan bu proje ile ŞEHİR öğrencileri, ABD, Japonya, Meksika, Ürdün, Bosna Hersek, Kolombiya ve Kazakistan’da anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde hibeli olarak ERASMUS+ Değişim Programı kapsamında öğrenim görebilecekler.

Proje, anlaşmalı kurumlar ve başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgi yakında web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Kaynak için tıklayınız.